Nie wszyscy czytali książki Paulo Coelho, ale na pewno większość z Was kojarzy tego światowej sławy pisarza.Jakie macie o nim wyobrażenia? Ja, nim sięgnęłam po „Alchemika”, znałam całą masę jego cytatów dot. miłości, przyjaźni, wiary itp. Nie ukrywam, że wiele z nich przyświeca mi w życiu już od bardzo dawna.
Przedwczoraj skończyłam czytać biografię Brazylijczyka pt. „Czarodziej” autorstwa Fernando Morais’a. Któż by pomyślał, że człowiek będący dla wielu ludzi autorytetem i inspiracją należał kiedyś do sekty satanistycznej? Paulo Coelho w szkole otrzymywał marne oceny, kilka razy przebywał w zakładzie psychiatrycznym, więzieniu, brał narkotyki, zgłębiał tajniki magii oraz prowadził burzliwe życie seksualne (przez jakiś czas nawet myślał, że jest homoseksualistą).
Z tej ogromnej księgi, liczącej niemal pięćset stron, możemy dowiedzieć się również o wielu innych aspektach życia członka Brazylijskiej Akademii Literatury.
Dla mnie Paulo jest żywym dowodem na to, jak ciężką pracą nad samym sobą można stać się lepszym, dobrym, cenionym człowiekiem i osiągnąć sukces. Chylę czoła przed jego osobą.

PS. Gdyby ktoś znalazł informacje o przyjeździe Paulo do Polski, proszę o kontakt 🙂