Jesienne wakacje

Na jesienne słoty i sezonową chandrę nic tak dobrze nie wpłynie, jak odrobina słońca. Cieplutka woda, bezkresne niebo, jacht i słońce. Czarter Grecja zyskuje coraz większą popularność wśród urlopowiczów. Niezapomniane miejsce, cały czas tętniące życiem dawnych herosów. Urzekająca śródziemnomorska roślinność ożywia serce i umysł. Rozbudowane mariny mają przystępne ceny a żeglować można cały rok, opływając piękne grackie wyspy z łatwością można zrozumieć tęsknotę Odyseusza. Szlaki wodne są opracowane w ten sposób, by zażywając morskiej przygody, jednocześnie zapoznawać się z lokalną architekturą, kulturą i zabytkami.
Na czarter Grecja, najlepsze będą wietrzne Cyklady, z tajemniczymi zatoczkami ukrytymi wśród skał. Malownicze może Egejskie z przycupniętymi białymi domami mieszkańców, doskonale oddaje ducha tej opiewanej balladami krainy. Wyspy Jońskie ze względu na delikatne wiatry pozwolą w pełni rozkoszować się żeglugą.
Okres jesienny jest zdecydowanie lepszym wyborem. Choćby dlatego, że jest znacznie mniej turystów, a dni są w dalszym ciągu długie i ciepłe. Poza tym wspomniane Cyklady w sezonie letnim nawiedzają silne wiatry, co może być kłopotliwe dla mniej zaprawionych wilków morskich. Wspaniała przejrzystość wód zachęca też do nurkowania, spora rzesza turystów właśnie w Gracji pierwszy raz zwiedza podwodny świat. Należy jednak pamiętać, że nie wszędzie dozwolone jest nurkowanie, nawet dla doświadczonych. I pod żadnym pozorem nie można wydobywać niczego z dna. Grożą za to surowe kary.
Grecja jest warta odwiedzenia, serdeczni i gościnni tubylcy dodatkowo umilają czas.