Wzrastająca czysta masa mięśniowa- jak tego dokonać?

Istnieje kilka sztuczek, których można użyć, aby przyspieszyć ten proces.
Organizm buduje beztłuszczową masę ciała przez białka, ale robi to w różnym tempie w ciągu dnia. Spożywanie posiłku o wysokiej zawartości białka we wczesnych godzinach wieczornych daje lepsze wyniki w stymulacji białek do syntezy i zmniejsza także apetyt, dzięki czemu nie mamy ochoty na podjadanie przed snem; czysta masa mięśniowa naprawdę tego nie lubi.
Kolejnym istotnym aspektem jest zminimalizowanie rozpadu białka. Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć jest spożywanie napoju 45 minut po treningu, gdy enzymy odpowiedzialne za budowę białka są aktywowane. Ponadto białko pomaga lepiej spać.
Czysta masa mięśniowa to nie jest plan niemożliwy do zrealizowania, pod warunkiem, że podchodzimy do tego w sposób zaplanowany i racjonalny.
Chociaż organizm wykorzystuje węglowodany jako podstawowe źródło energii to aż 20 % energii z rozpadu białek podczas długotrwałego wysiłku (40 minut lub więcej). Podczas spożywania napoju dla sportowców, który łączy się z węglowodanów i białek, mięśnie wykorzystują białko znajdujące się w napoju, a nie niszcząc białka mięśni organizmu.
Oczywiście czas jest tutaj wszystkim. Aby ujrzeć pierwsze efekty należy uzbroić się w cierpliwość.