Tenis ziemny to gra sportowców grana na boisku tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą do tenisa piłki ponad siatką na części boiska przeciwnika, w sposób uniemożliwiającymi jej odbiór. Może być grana pojedynczo (tzw. singel) oraz w dwuosobowych timach zawodników tej samej płci (debel) lub mieszanych (mikst).
Zachwycając się rozgrywkami tenisa na pewno nieraz odwiedzałeś witrynę Tenis na żywo. Jest to bardzo pożądana strona jeśli obstawiasz zakłady bukmacherskie w sieci. Druga liga na żywo również jest w ofercie tej strony. Dlatego promuję ją Tobie!

Tenis był po raz pierwszy rozgrywką olimpijską do tysiąc dziewięćset dwudziestego czwartego r., gdy był skreślony z programu Igrzysk. Powrócił na nie w Seulu w 1988 r. (w Meksyku w 1968 i w L.A. w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym czwartym był dyscypliną pokazową).
Za prototyp tenisa uznaje się francuską średniowieczną grę dworską jeu de paume (gra dłonią). Była ona tak znana, że w tysiąc czterysta osiemdziesiątym r. sam Ludwik XI nakazał wytwarzanie piłek odpowiedniej jakości. W szesnastym w. zapoczątkowano rakietę. Teraźniejsza odmiana tenisa powstała w Wielkiej Brytanii w 1874 r. dzięki mjr. W. C. Wingfieldowi, który opatentował wówczas nową grę nazywając ją lawn tennis. Początkowo rakiety były drewniane, a piłeczka z gumy, otoczona flanelą. Z biegiem czasu narzucone były rakiety z metalu i teraźniejsze piłki. Kort do rozrywki początkowo posiadało kształt dwóch trapezów złączonych spodami, od 1877 r. przybrało obecny kształt prostokąta.