Gdy sezon zimowy odejdzie w zapomnienie, z piwnic i schowków wyciągane są rowery, a na chodnikach, skwerach czy deptakach co chwilę spotkać można małego kierowcę. Jeśli jednak nasze dziecko nie posiada roweru lub wyrosło już ze starego, pojawia się często dylemat ? gdzie najlepiej kupić nowy?

Możliwości brane pod uwagę są zazwyczaj dwie ? stacjonarny lub internetowy sklep rowerowy. Która opcja jest korzystniejsza przy zakupie tego typu sprzętu? Jednoznacznej odpowiedzi tu oczywiście nie ma, gdyż każda posiada swoje wady i zalety. Sklep tradycyjny ma przewagę w postaci możliwość dokładnego obejrzenia i przetestowania roweru zanim za niego zapłacimy, a dodatkowo o poradę poprosić możemy sprzedawcę. Internetowy sklep rowerowy to często kupowanie tzw. kota w worku, jednak zwykle wybór jest większy, a i ceny zdarzają się atrakcyjniejsze. Mamy też więcej czasu na przemyślenie zakupu, sprawdzenie opinii, porównanie ofert i produktów.

Bez względu na to, w jakim sklepie kupimy naszemu dziecku rower, pamiętajmy, by unikać towarów o podejrzanie niskich cenach ? zazwyczaj wiążą się z kiepską jakością i prawdopodobnie nie posłużą nam zbyt długo.