Nasza samoocena kształtuje się już w dzieciństwie. Nieprawdą jest, że nie mamy na nią żadnego wpływu i nie możemy jej zmieniać. Jeśli podjąć wysiłek i popracować nad nią, można osiągnąć całkiem dobre efekty 🙂 Popatrzmy jak to można zrobić:
Jak zwiększyć samoocenę i poczucie własnej wartości?

Daj sobie prawo do odczuwania wszystkich emocji – smutek, złość i gniew też są czasem potrzebne. Nie tłum, lecz ekspresyjnie przeżywaj. Utwierdź się w przekonaniu, że masz prawo czuć wszystkie emocje, jakie istnieją na świecie.
Zadbaj o swoje ciało – ja ciało traktuję jako dom duszy, a dom powinien być pielęgnowany. Odżywiaj się zdrowo, dostarczaj sobie tego, co najlepsze, zadbaj o aktywność fizyczną.
Przekonania – pomyśl jakie masz przekonania o świecie, o ludziach, a może któreś nie są dla Ciebie korzystne, np. ‚pracę można dostać tylko po znajomości’. Spróbuj przekuć te, które Cię blokują na te, które popychają do działania.
Uwierz w siebie – a co Ci szkodzi? Jeśli stajesz nawet przed jak najmniejszym wyzwaniem – bądź pełny nadziei!
Wypisz swoje zasoby – wypisz wszystkie cechy, które w sobie masz, rzeczy, umiejętności. Ja umieszczam to w pamiętniku, ale kolorowa kartka też się sprawdzi 🙂 O zasobach pisałam

To czwarta część wpisu. Przygotowałam jeszcze dla Was piątą – ostatnią z tej serii 🙂 Czy moje rady są dla Was pomocne? 🙂 Pozdrawiam ciepło!