Madryt, fanom piłki nożnej kojarzy się z popularną drużyną sportową, a także z dużym, nowoczesnym i słynnym stadionem. Osoby, które są pasjonatami kultury uważają, że jest to miasto muzeów, sztuki, pełno w nim dzieł wybitnych malarzy, zachwyca także architekturą.
Loty do Madrytu, to przyjemność, na którą coraz więcej z nas może sobie pozwolić. Liczne linie lotnicze często oferują nam bilety w okazyjnych cenach, a my polując na okazję, mamy możliwość zobaczenia tego zachwycającego, zabytkowego miasta.
Fiesta, znakomite hiszpańskie wina, a także tradycyjna kuchnia, oparta w dużej mierze na daniach rybnych, to coś, co napotkamy w każdej restauracji, w każdym zakątku Madrytu.
Hucznie obchodzony rok i karnawał, a także nocne życie, które tętni w tym mieście praktycznie przez cały rok, to z pewnością to, co przyciąga młodych turystów.
Po nocy spędzonej na zabawie, przy rytmicznej, hiszpańskiej muzyce, warto dać sobie chwilę wytchnienia i zwiedzić słynne zabytki. XVIII wieczne pałace zachwycą nas monumentalizmem i ciekawą architekturą, warte jest także zgłębienie ich historii. Spacerując, warto obejrzeć przepiękne fontanny, zwłaszcza tę, która przedstawia posąg bogini płodności, a znana jest z kąpieli hiszpańskich kibiców, po wygranej drużyny Madrytu.
Madryt, to miasto, które zachwyca. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Warto zobaczyć je własnymi oczami, zachwycić się i mieć wspaniałe wspomnienia.