Z Gdańska i Warszawy można polecieć sobie do Popradu, wylądować pośród ośnieżonych szczytów Tatr Wysokich a stąd tylko kilkanaście kilometrów jazdy samochodem dzieli nas od najpopularniejszych miejscowości w Tatrach słowackich ( Tatrzańska Łomnica, Stary Smakoviec, Serbski Ples), gdzie można zażyć sportów zimowych.
Zbocze pod Łomnicką Przełęczą ma wspaniałą nartostradę liczącą sobie około pięciu kilometrów skąd można poszusować wprost do Łomnicy. Z Hrebienoku (1479 metrów nad poziomem morza) można natomiast zjechać sankami do Starego Smokowca, gdyż przygotowano tu wspaniałą trasę saneczkową, która ma dwa i pół kilometra długości.
Po szaleństwach na stokach można odpocząć w Popradzkim AquaCity, gdzie baseny zarówno kryte jak i otwarte liczą sobie 2160 metrów kwadratowych powierzchni wypełnionej krystalicznie czystą wodą termalną o temperaturze od 28 do 36 stopni Celsjusza. AquaCity oferuje także hydromasaże, natryski, grzyb wodny a także łóżka wodne. Podobne atrakcje oferuje także Liptowski Mikulasz, gdzie jest 27 rur i zjeżdżalni i jedenaście basenów z wodą termalną o temperaturze do 38 stopni.