Coraz większą popularnością cieszą się ostatnimi czasy różnorakie suplementy diety. Co rano przyjmujemy tabletki, mające podnieść poziom danego pierwiastka czy mikroelementu w naszym organizmie. I tak łykamy już magnez, żelazo, witaminę C albo cały kompleks witamin, zupełnie nie zwracając uwagi na to, że to wszystko powinna zapewnić nam odpowiednio dopasowana dieta. Z drugiej jednak strony utrzymanie jej w dzisiejszym, zabieganym świecie jest prawie niemożliwe a przynajmniej mocno utrudnione.

Jakkolwiek część suplementów jest niewiele warta, istnieją takie, które stosować warto. Przykładem mogą być suplementy omega-3. Kwasy omega-3 to tzw. kwasy tłuszczowe nienasycone, których głównym źródłem w naturze są ryby i orzechy. Dużą ich zawartością wykazują się również oleje ? w tym olej słonecznikowy i olej z pestek winogron, łatwo dostępne w każdym sklepie.

Spośród szeregu zbawiennych dla naszego organizmu właściwości wymienić można choćby dobry wpływ na układ krążenia (prawidłowe krzepnięcie krwi) czy fakt, że są one niezbędne do poprawnego funkcjonowania naszego mózgu.