Wbrew pozorom wybór bagażu, do którego spakujesz się na swój długo wyczekiwany wyjazd to bardzo istotna sprawa. Turystyka to pełna przygód sfera aktywności. Jaką formę wybierzesz tym razem? Czy będzie to aktywna wycieczka? a może podróż związana typowo z odpoczywaniem? Zarówno walizka na kółkach jak i plecak turystyczny maja swoje plusy i minusy.

Walizka na kółkach to dobre rozwiązanie dla osób, które pragną przebywać przez cały swój pobyt w jednym miejscu i chcą zabrać ze sobą sporą ilość rzeczy. Kółka sprawiają, że transport walizki jest znacznie wygodniejszy. Walizka jednak zajmuje dużo miejsca i przede wszystkim zabiera ci jedną wolną rękę.
Plecak także jest pojemnym bagażem, ale zdecydowanie bardziej sprawdza się jako atrybut podróżników aktywnych i stale zmieniających miejsce swojego pobytu. Jeśli dodatkowo planujesz zabrać ze sobą także ciepły śpiwór i karimatę samopompującą, to plecak zdecydowanie nada się idealnie. Zwróć uwagę na to, czy posiada on zabezpieczenie przed deszczem.