Zanim zaczniemy uprawiać sport, zastanówmy się, jaka będzie nasza motywacja. Bez niej możemy szybko powrócić do swojego siedzącego trybu życia. Na szczęście sposobów na motywację jest wiele. Jednym z nich będzie wizualizacja celów.

Zastanówmy się więc, na czym nam najbardziej zależy i zacznijmy to sobie wizualizować. Jeśli sport ma nam pomóc w utracie zbędnych kilogramów, wyobraźmy sobie, jak będziemy wyglądać, gdy osiągniemy swój cel. Przypominajmy sobie ten widok, gdy tylko stracimy motywację. Możemy to również robić podczas samych ćwiczeń. Zakupmy dla siebie także spodnie o jakich dawno marzyliśmy. Powinny być one o rozmiar mniejsze. Taki zakup również powinien zmotywować nas do działania.

Naukowcy od lat twierdzą, że wizualizacje przynoszą wspaniałe rezultaty w różnych dziedzinach. Skorzystajmy z nich, gdy chcemy zacząć uprawiać jakich sport. Stale wyobrażajmy sobie, co osiągniemy, jeśli wytrwamy w swoich postanowieniach. Taka motywacja może nam się przydać w chwili, w której stracimy swój zapał.