Zumba i jej różne odmiany
Pomimo tego, że zumba jest niezwykle interesującym sportem, to jednak nawet ona w pewnym momencie potrafi się człowiekowi znudzić. A co wtedy? Na pewno warto tu zaznaczyć, że nie istnieje wyłącznie jeden podstawowy rodzaj zumby. Ta forma zajęć fitness doczekała się już swoich licznych rozgałęzień. Bez trudu można wymienić przynajmniej sześć podstawowych rodzajów zumby, a i do nich dałoby się dołączyć kolejne.

Od razu przejdźmy do tych ciekawych odmian treningu. Każdy w końcu wie, czym jest zumba basic, bo to po prostu ta podstawowa odmiana zajęć, najczęściej organizowana na siłowniach i w klubach fitness. A czym jest natomiast zumba toning? To rewelacyjny trening dla tych, którzy chcą nie tylko spalać zbędne kilogramy, ale przy okazji pragną budować masę mięśniową, ogólnie rozwijając swoje sylwetki. Zumbę toning charakteryzuje zdolność do rzeźbienia ciała. Wzmacnia ona wszystkie mięśnie, ponieważ zmusza ciało do jeszcze cięższej pracy. Na tej zumbie wybrane ruchy wykonywane są przy użyciu dodatkowych hantli. Łatwo nie jest, ale dzięki dodatkowemu obciążeniu efekty ćwiczeń są znacznie lepsze niż normalnie.

Drugą równie ciekawą odmianą zumby jest zumba gold. To z kolei program przygotowany z myślą o osobach, które nie są w stanie nadążyć za grupą i nie mogą wykonywać zbyt intensywnych ćwiczeń – np. z uwagi na swój wiek, dużą nadwagę albo pewne problemy zdrowotne. Zumbę gold charakteryzuje wolniejsze tempo i podział zajęć na trzy części. Lekcje zawsze rozpoczynają się od dłuższej rozgrzewki i kończą wyciszeniem oraz uspokojeniem ciała.