Jak się przygotować do zajęć zumby?
W teorii zajęcia zumby nie wymagają od nas dosłownie żadnego przygotowania. Gdybyśmy tylko mieli na to ochotę, tak naprawdę moglibyśmy wziąć w nich udział nawet w starych dżinsach i grubym golfie, choć na pewno nie byłby to najlepszy wybór. Aby więc ułatwić sobie start w nową aktywność i przy okazji aż tak szybko się do niej nie zniechęcić i nie nabawić się żadnej kontuzji, zastosujmy się do poniższych rad, dzięki którym zadbamy o swoją wygodę oraz bezpieczeństwo na treningu, a zumba stanie się dla nas czystą radością i przyjemnością.

Mimo wszystko zadbajmy o swój strój. Nie musimy ubierać swoich najlepszych markowych ciuchów czy tym bardziej specjalnie ich kupować, ale wybierajmy odzież lekką i luźną, która nie krępuje ruchów i świetnie przepuszcza powietrze, nie pozwalając nam się przepocić. Zadbajmy też o obuwie. Najlepsze będą specjalne buty do tańca, ale jeśli czegoś takiego jeszcze nie mamy, równie dobrze możemy sięgnąć po jakiś klasyczny model sportowego obuwia fitness.

Na zajęciach musimy się skupić. Nie dbajmy o to, co robi reszta osób na sali i nie porównujmy się do innych, bo nie ma to żadnego sensu. Obserwujmy swoje poczynania w lustrze i spróbujmy na bieżąco korygować ewentualne błędy. Przez cały czas bacznie przyglądajmy się też instruktorowi i próbujmy dokładnie odwzorowywać jego ruchy. Zumba wymaga też od nas takiej wewnętrznej radości i pozytywnego nastawienia. Nie spinajmy się więc za bardzo i nie próbujmy na siłę usztywniać ciała. Zamiast tego po prostu się wyluzujmy i cieszmy się tym czasem, który spędzamy na sali.