Główne zalety zumby
Każdy sport ma jakieś swoje zalety. Niektóre aktywności mają ich więcej, inne mniej, ale mimo wszystko każdą z nich warto się zajmować. A co daje zumba? Dlaczego to właśnie na nią zapisuje się coraz więcej osób i dlaczego dosłownie wszyscy, którzy mieli już okazję spróbować w niej swoich sił, zachęcają do niej innych?

Zumba spala olbrzymie ilości kalorii. Bez dwóch zdań jest to jedna z jej największych zalet, która przypadnie do gustu dosłownie wszystkim, a już zwłaszcza tym pragnącym popracować nad swoimi sylwetkami i doprowadzić się do zgubienia zbędnych kilogramów. Według szacunków nawet na jednych godzinnych zajęciach zumby można spalić ponad pięćset kalorii! Oczywiście wartość zależeć będzie od wielu czynników – poziomu intensywności zajęć, własnego doświadczenia, wieku, wagi czy nawet wzrostu.

Zajęcia zumby kształtują sylwetkę na wiele sposobów. Nie dość, że ją wyszczuplają poprzez spalanie kalorii i palenie zbędnego tłuszczyku, to jeszcze do tego dbają o jej ogólny zarys, ponieważ pracują nad różnymi grupami mięśniowymi. W zajęciach zumby bierze udział dosłownie całe ciało. Wszystkie jego mięśnie angażowane są do intensywnej pracy, która przekłada się na ich wzmocnienie i lepszy wygląd. Sylwetka nabiera jędrności i świetnych kształtów. Proporcje się wyrównują, a człowiek z dnia na dzień czuje się coraz lepiej.

Na zakończenie warto jeszcze zaznaczyć, że zumba na tle innych aktywności fizycznych odznacza się niesamowitą różnorodnością. Niemalże na każdych zajęciach ćwiczący uczą się nowych układów. Nie ma więc takiej opcji, aby ta forma aktywności kiedykolwiek im się znudziła.