Zumba – dla każdego
Jak dobrze wiemy treningi dobrze na nas wpływają. Dzięki regularnym ćwiczeniom mamy lepszą kondycję, kontrolę nad własną wagą i wiele innych. Jeśli ćwiczymy albo zamierzamy zacząć warto spróbować zumby. Jest to program treningowy, który zawiera wszystkie elementy fitnessu, a jego choreografie inspirowane są tańcami latynoskimi, tańcem brzucha oraz Quebraditą.

Zumba to, wbrew przeświadczeniom, dobry wybór właściwie dla każdego. Pomimo tego, zdecydowanie częściej decydują się na nią kobiety. Pamiętajmy jednak, że nie jest przeznaczona tylko dla kobiet i zdecydować się na nią może każdy. Istnieje wiele rodzajów zumby, m.in. zumba dla dzieci, dla osób starszych, zumba wykorzystująca krzesło do choreografii czy wykorzystująca marsz. Niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia szybkie odchudzanie oraz poprawia kondycję i metabolizm. Poza tym taniec na treningach sprawia, że zwiększa się świadomość ciała. Zumba także odstresowuje, angażując ciało i myśli. Sprawia także, że nie nudzimy się treningami. Często ćwiczenia na siłowni czy we własnym zakresie bywają powtarzalne i tylko odliczamy czas do końca treningu, na zumbie czas płynie wolniej przez różnorodność i dynamikę ćwiczeń oraz taniec.

Warto zdecydować się na zumbę jeśli wcześniej trenowaliśmy na siłowni, nie trenowaliśmy w ogóle alb tylko we własnym zakresie. Na pewno nie pożałujemy tej decyzji. Poza tym nawet jeśli jesteśmy zniechęceni do zumby, warto spróbować żeby upewnić się, że na pewno nie jest to trening dobry dla nas. Może po kilku treningach zmienimy zdanie.