Wszyscy wiemy, że mamy w kapuście nas nie znalazły. To, że jesteśmy na świecie zawdzięczamy seksualnemu doborowi naszych rodziców. W ostatnich latach zjawisko seksu stało się mniejszym tabu i zaczęło stanowić przedmiot badań wielu specjalistów. Pamiętam jak długo namawiałam mojego kumpla, żeby pożyczył mi książkę ‘Ewolucja pożądania’ D. M. Bussa… Po wielu namowach udało się! [W. dzięki za jej udostępnienie 🙂 ]
Jakie są powody dobierania się ludzi w pary seksualne? Czy mężczyźni i kobiety chcą tego samego? Co powoduje, że pojawia się tzw. „chemia” między dwojgiem osób, a co przeszkadza im dłużej być ze sobą w łóżku?
Książka odpowiada na tego typu pytania w oparciu o psychologię ewolucyjną. Porównuje obecne zachowania człowieka z tymi, które miały miejsce w czasach prehistorycznych, a także do… zwierząt. Jako, że człowiek do gatunku ssaków przecież należy! Co najbardziej mnie zaintrygowało to fakt, że kobiety w szukaniu kochanka „na raz” i na stałe kierują się podobnymi kryteriami, natomiast u mężczyzn wygląda to zupełnie inaczej. Rzeczywiście tak jest. Warto było poznać tego rodzaju tajniki biologii potencja tabletki.
Cieszę się, że żyjemy w czasach, gdy seks nie jest na tyle wstydliwym tematem, by wcale go nie poruszać, bo przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę, że warto o tym rozmawiać. Oczywiście, mam na myśli kulturalny sposób, bez konieczności mówienia o swoich sprawach prywatnych. A co Wy sądzicie na temat dialogów bez tabu? Czy warto ich unikać, np. w relacji rodzice-dzieci czy nauczyciele-wychowankowie?