Zumba dla wszystkich
Jak wiemy, ćwiczenia fizyczne są bardzo pomocne na wiele dolegliwości. Mówi się nawet, że gdyby można było je przepisywać na receptę, byłyby najczęściej wypisywanym lekiem.

Zumba jest i rodzajem tańca i jest równocześnie wspaniałym ćwiczeniem fizycznym. Działa praktycznie na wszystkie mięśnie ciała. W trakcie nauki zumby, mamy możliwość zgubienia wielu kalorii. Odbywa się to w formie bardzo angażującej nas i dlatego czas przy tym szybko leci.

Jest możliwe ćwiczenie samodzielne w domu. Jest wiele nagrań w internecie, z których można skorzystać. Wybieramy wariant, który nam odpowiada. Pułapką jest to, że możemy łatwo dać się odciągnąć, bo wiadomo, że internet to nie tylko nauka zumby, ale całe mnóstwo innych informacji. Powinniśmy mieć samozaparcie, chcąc samodzielnie uczyć się zumby.

Dobrą alternatywą jest zapisanie się na kurs nauki lub w ogóle na wspólne tańczenie. Są różne stopnie, bo jest stopień dla początkujących i jest dla zaawansowanych. Poza tym plusem takich zorganizowanych kursów jest fakt, że mamy motywację, żeby się zebrać i pójść na zajęcia. Pamiętamy i nie odkładamy, bo przecież już jesteśmy umówieni. Tym bardziej jeżeli opłaciliśmy takie spotkania, nie chcemy tracić swoich, bądź co bądź pieniędzy.

Nawiązują się znajomości, które jednocześnie nas motywują do postępów. Mamy z kim się porównywać, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mamy motywację, by lepiej się ubrać, odpowiednio do tańca.

Niektórzy tak przepadają za tym tańcem, że stał się nieodłącznym elementem ich życia. Zumba jest dobra na wszystko! No, prawie na wszystko.