Ćwiczenia – Zumba
Ćwiczenia fitness nie zawsze muszą kojarzyć się z koniecznością wykonywania setek powtórzeń. Kluby fitness przygotowują coraz to ciekawszą ofertę skierowaną przede wszystkim do pań. Zumba jest podstawowym elementem takiej oferty. To gwarancja gorących rytmów oraz dużej dawki pozytywnej energii. Zumba to coś więcej niż zwykły aerobik. To domieszka latynsokiego tańca, która nie pozwala się nudzić podczas zajęć. Swoje korzenie Zumba ma w Kolumbii, dużą popularność zyskała najpierw w Stanach Zjednoczonych, potem uznanie uzyskała na starym kontynencie.
Na czym dokładnie polega Zumba? Charakteryzuje się przede wszystki wykonywaniem na przemiennie szybkich i wolnych ruchów wzmacniających oraz rzeźbiących nasze ciało. Zyskuje na tym przede wszystkim sylwetka. Przy wykonywaniu nieskomplikowanych kroków tanecznych każda kolejna minuta treningu upływa w iście zabawowej atmosferze, dzięki czemu nie odczuwamy tak silnie zmęczenia.
Cechą charaterystyczną Zumby jest to, że nie posiada ona zbyt skomplikowanych układów, dzięki czemu można ją bardzo szybko opanować. Układy nie są trudne do zapamiętania, bardzo często wykonywane są intuincyjnie. Każda piosenka wykorzystywana do zajęć posiada przeważnie maksymalnie do 4 krokw.
Zumba posiada wiele odmian. Jedną z ciekawszych form jest Zumba Aqua skierowana przede wszystkim do ludzi uwielbiających przebywać w wodzie. To również doskonała propozycja dla osób narzekających na urazy kręgosłupa lub mających inne problemy ze zdrowiem. Często zalecana jest podczas przechodzenia rehabilitacji powypadkowej.