Zumba – co to takiego?
Zumba jest połączeniem klasycznych zajęć fitness z energetycznym tańcem. Taneczne i energetyczne kroki wykonywane są do rytmicznej latynoskiej muzyki, która momentalnie rozgrzewa ciała i nastraja je do intensywniejszego wysiłku. To bardzo skuteczna forma ciekawej aktywności fizycznej. Wprost stworzona z myślą o kobietach, które nie przepadają za klasycznym bieganiem i nie chcą dźwigać ciężarów na siłowniach jak mężczyźni.

Pierwsze zajęcia Zumby zaczęto organizować już pod koniec dwudziestego wieku. Miało to miejsce w Kolumbii. Śmiało można więc powiedzieć, że to w tym właśnie kraju rozwinęła się zumba. Stopniowo zaczęto interesować się nią także w innych częściach świata, aż ostatecznie nowa aktywność dotarła do Polski. W naszym kraju szybko zresztą zyskała olbrzymią popularność. Zajęcia zumby wciąż są regularnie organizowane w wielu miejscach. Dosłownie każdy może się na nie zapisać. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do zajęcia się tą formą aktywności – jest ona dobra i dla kobiet, i nawet dla mężczyzn.

Nawet specjalistom nieraz ciężko jest dokładnie scharakteryzować i określić treningi zumby. Na pewno nie jest to bowiem typowy taniec, ale też i nie klasyczna forma aerobiku. Zumba łączy w sobie poszczególne elementy różnego rodzaju aktywności. Jedno jest pewne – na tych zajęciach po prostu nie można się nudzić. Za każdym razem wyglądają one inaczej. Instruktorzy zawsze wymyślają ciekawe choreografie, na które składają się ruchy charakterystyczne dla popularnych tańców. Latynoska muzyka zachęca do aktywności. To dzięki niej wysiłku totalnie się nie odczuwa.