Zumba
Zumba to trochę inny trening, ponieważ łączy taniec i trening aerobowy. Została wymyślona przez kolumbijskiego trenera fitness Alberto Pereza w latach 90. Dziś ten trend zachwyca miliony sportowców-amatorów na całym świecie. Dlaczego warto zacząć tańczyć zumbę?
Przede wszystkim to świetny trening siłowy dla zdrowia. Zumba stawia wysokie wymagania układowi mięśniowo-szkieletowemu i dlatego jest bardzo skutecznym treningiem. Potwierdzają to również specjaliści medycyny sportowej. Elastyczne ruchy podczas tańca angażują nie tylko dużye grupy mięśni, ale także mniejsze, które są szczególnie ważne dla stabilizacji tułowia. Dlatego zumba zapobiega bólom pleców. Jednocześnie stymuluje układ sercowo-naczyniowy i poprawia koordynację. Dzięki dużej intensywności rytmicznych ruchów podczas treningu spala się bardzo dużo kalorii. W połączeniu z niskokaloryczną dietą można stosunkowo łatwo i szybko schudnąć.
Zumba to sport grupowy, w prawie wszystkich studiach fitness organizowane kursy, cieszące się ogromną popularnością, głównie wśród kobiet.
Połączenie tańca i sportu, rytmu, muzyki i mocnego treningu oznacza czystą radość życia. Udział w kursie jest przyjemny, a jednocześnie uczestnicy szybko odczuwają pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję.
Zumba to wielowariantowy trening siłowy, jest bardzo urozmaicona,
więc nie znudzi się tak szybko. Istnieją różne formy samego tańca, na przykład Zumba Sentao, w której do treningu włącza się krzesło.
Iistnieje też możliwość zdobycia kwalifikacji instruktora Zumby i samodzielnego prowadzenai zajęć.