Co może dać ci zumba?
Zalet uprawiania zumby jest mnóstwo. Już po tygodniu regularnych treningów każdy będzie w stanie sam je dostrzec, jednakże warto poczytać o nich nieco wcześniej, aby właśnie za ich sprawą zmotywować się do zapisania się na zajęcia i do wzięcia w nich udziału.

Zumba zwiększa świadomość własnego ciała. Pod tym względem działa niemalże tak samo jak joga, tyle że dla wielu osób okaże się ciekawsza. Podczas wykonywania tanecznych układów każdy uczy się, w jaki sposób działa jego ciało i jak pracują jego poszczególne struktury oraz mięśnie. Z czasem nabiera w tym wprawy. Potrafi coraz lepiej kierować własną sylwetką i układać ją w różnorodne, nieraz skomplikowane pozycje. Zumbę można uznać za świetną aktywność dla tych osób (przede wszystkim pań), które mają problemy ze świadomością swojego ciała.

Każda forma aerobiku czy tańca to też jeden z przyjemniejszych sposobów na poprawę kondycji. Znacznie przyjemniejszy i fajniejszy od biegania, za którym niestety mało kto przepada. A nawet na zajęciach zumby można bez trudu wypracować sobie świetną kondycję. Wystarczy regularnie brać w nich udział, czyli uczęszczać na nie przynajmniej te dwa lub trzy razy w tygodniu. Zumba nie jest wcale taka łatwa. Z boku przypomina taniec, jednak w rzeczywistości pod względem poziomu intensywności bliżej jej do sprintu albo przynajmniej szybkiego biegu. A aktywny wysiłek nie dość, że pracuje nad kondycją, to jeszcze do tego ogólnie pracuje nad sylwetką. Intensywne ćwiczenia fizyczne doprowadzają przecież do spalania setek kalorii i szybszego chudnięcia.