Ćwiczenia fitness – Zumba
W klubach fitness znajdziemy wiele ciekawych ofert skierowanych do kobiet. Są to przede wszystkim zajęcia mające na celu modelowanie sylwetki oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Do takich zajęć grupowych zaliczyć należy na przykład Zumbę. To aerobik z domieszką energicznego, latynoskiego tańca. Zumba pochodzi z Kolumbii, ale stała się popularna dopiero, gdy wiele klubów fitness ze Stanów Zjednoczonych zaczęło dostrzegać jej walory.
Zumba to trening intensywny trening interwałowy, trening aerobowy. Buduje również wytrzymałość oraz dobrą kondycję. Interwały pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej. Domieszka aerobiku sprawia, że na treningach zyskuje również sylwetka. Podczas ćwiczeń angażowane jest całę nasze ciało, które zawsze pozostaje w ruchu.
Zumba opiera się na prostych układach, dlatego każdy jest w stanie szybko je opanować.
W klubach fitness znajdziemy kilka odmian Zumby przeznaczonych do różnych grup ćwiczących. Zumba Gold na przykład dedykowana jest osobom starszym o mniejszej sprawności fizycznej. W tej odmianie Zumby kroki są znacznie łatwiejsze, układy odznaczają się mniejszą intensywnością, co pozwala utrzymać równe tempo ćwiczeń.
Zumba Aqua to intensywne zajęcia w basenie skierowane do osób narzekających na bóle kręgosłupa lub wymagające rehabilitacji.
Zumba Toning odbywa w wolniejszym tempie. Jego celem jest nabycie dobrej wytrzymałości i modelowanie sylweki. Jednocześnie podczas tego treningu mięśnie stają się widocznie wyrzeźbione.
Zumba jest treningiem skierowanym do adeptów w każdej grupie wiekowej.