Różne odmiany zumby
Zumba niejedno ma imię. Mimo iż jej „klasyczna” i podstawowa odmiana jest tą najpopularniejszą, nie znaczy to wcale, że będzie ona dla każdego najlepsza. Wszystko zależy od indywidualnych celów. Niektórzy za sprawą aktywności chcą jedynie szybciej i efektywniej się odchudzać, inni z kolei marzą o rozbudowywaniu sylwetki i wzmacnianiu mięśni. Jeszcze kolejni na zajęciach zumby będą chcieli po prostu jak najlepiej się bawić. Każdy cel jest dobry. A każdy z nich można osiągnąć przy pomocy innej odmiany zajęć zumby.

Ktoś, kto nigdy wcześniej nie zajmował się ani aerobikiem, ani nawet tańcem, powinien rozpocząć swoją przygodę z zumbą od zajęć kierowanych do osób początkujących. Poziom trudności zazwyczaj podawany jest już w grafiku. Wystarczy więc rzucić okiem na ofertę siłowni bądź klubu fitness i wybrać dla siebie taki dzień, na który zaplanowano zumbę dla początkujących. Dzięki temu amator na pewno tak szybko się nie zniechęci. Spokojnie nadąży za grupą i bez problemu opanuje wszystkie kroki układów. Powoli nabierze niezbędnych podstaw, by później przerzucić się na zajęcia dla osób bardziej doświadczonych. One są już znacznie bardziej wymagające i angażujące, tak więc początkujący raczej nie powinni brać w nich udziału.

Wraz ze wzrostem popularności zumby tworzono jej coraz to ciekawsze odmiany. W pewnym momencie w ofertach klubów fitness pojawiło się nawet hasło „zumba gold”. To zajęcia, które opracowano specjalnie dla seniorów. Kierowane są one właśnie do osób starszych. Dzięki nim nawet seniorzy mogą aktywnie się ruszać.