Zumba dla każdego
Typowe ćwiczenia fitness nie przypadają do gustu każdemu, ponieważ mogą uchodzić za zbyt montoonne. Dla takich osób alternatywą stają się zajęcia połączone z tańcem. Zumba to odpowiednia propozycja w takim przypadku.
Zumba to ćwiczenia aerobowe odbywające się w tle muzyki latynoskiej. Dynamiczne tempo ćwiczeń przekłada się na lepszą kondycję i dobre samopoczucie. Dzięki Zumbie organizm staje się lepiej dotelniony, istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. To doskonała propocyja dla ludzi narzekających na dużą dawkę stresu. Taniec i ćwiczenia potrafią skutecznie rozładować nerwową atmosferę.
Czym jest Zumba? Można ją zaliczyc do zajęć aerobowych, ponieważ ich głównym zadaniem jest modelowanie sylwetki oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Jest to zestaw ćwiczeń zawierających w sobie typowe elementy treningu obowodowego oraz energetyczne tańce latynoski.
Podczas godzinnego treningu Zumby uczestnik spala średnio około 500kcal.
W klubach fitness znajdziemy zajęcia dopasowane do potrzeb określonych grup trenujących. Zajęcia dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych to już norma w największych klubach.
Dla osób kochających przebywanie w basenie, Aqua Zumba okaże się najlepszą możliwą propozycją. Dla osób chcących wyrzeźbić mięśnie najlepszą odmianą Zumby będzie Zumba Toning, w której użycie ciężarków odgrywa istotną rolę.
Intensywność Zumby uzależniona jest od wieku uczestników. Zumba dla dzieci i Zumba dla osób starszych różni się doborem ćwiczeń oraz intensywnością ich wykonywania, inną charakterystyką układów.