Zumba – dla kogo?
Zumba jest treningiem niezwykle uniwersalnym, a wręcz wielowymiarowym. Spodoba się tym, którzy nie lubią klasycznych ćwiczeń, w trakcie których muszą zawsze wykonać określoną ilość pompek czy przysiadów. Zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom energetycznej latynoskiej muzyki, nastawionych na czystą zabawę i potrafiących czerpać radość ze zwykłych tańców. Mimo wszystko zajęcia zumby nigdy nie są nudne. Ich największą zaletą jest natomiast to, że w niepostrzeżony sposób przepalają setki kalorii – człowiek nawet nie czuje, że ćwiczy (mimo że to robi), bo po prostu fantastycznie się bawi i jest w stanie dać z siebie sto procent.

A pomimo tego, iż wysiłek jest praktycznie nieodczuwalny, to jednak wyraźnie oddziałuje on na ciało. Zajęcia zumby są przykładem przyjemnych ćwiczeń cardio. W pewnym sensie przypominają aerobik, bo podobnie jak on przepalają setki kalorii i to w ciągu zaledwie jednej godziny ćwiczeń. Energetyczna i specjalnie dopasowana muzyka dba o to, aby aktywność miała odpowiednio wysoki poziom intensywności. Nie ma tu miejsca na dłuższą przerwę czy odpoczynek. Wszyscy zmuszają ciała do ciężkiej pracy, a na tym tylko i wyłącznie zyskują.

Zumba jest jednym z absolutnie najprzyjemniejszych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów i zbędnej tkanki tłuszczowej. Ma zbawienny wpływ na proces spalania tłuszczu, ponieważ wyraźnie go przyspiesza. Na uprawianiu tej aktywności najwięcej zyskają więc ci, którzy chcieliby po prostu schudnąć albo… zadbać o swoje zdrowie. Zumba ma bowiem także korzystny wpływ na cały układ krążenia.