Zumba- dlaczego warto ćwiczyć
„W zdrowym ciele zdrowy duch”, idąc w myśl tej zasady powinniśmy zadbać o ciało, a dzięki temu nasza psychika będzie w lepszej formie. Aktywność fizyczna to główna przyczyna poprawy sylwetki. Wybór ćwiczeń jest bardzo duży, zależny od efektów jakie chcemy uzyskać.

Czym jest zumba?
Wśród kobiet bardzo popularna od dłuższego czasu jest zumba, która pozwala wyzwolić pozytywną energię i zapomnieć o codzienności. Jest to trening fizyczny łączący w sobie elementy tańca i ćwiczeń aerobowych.
Zajęcia odbywają się najczęściej na sali treningowej gdzie trenerzy wraz z uczestniczkami w rytm intensywnej muzyki wykonują ćwiczenia.
W związku z dużym zainteresowaniem zumba oferowana jest we wszystkich klubach fitness. Dodatkowo wprowadzone zostały różne poziomy intensywności zajęć ze względu na stopień zaawansowania ćwiczących.
Zajęcia taneczno-aerobowe można także odbyć w domu. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał z ćwiczeniami, których jest mnóstwo na stronach Internetowych i zacząć działać.

Zalety zumby
– szybka redukcja masy ciała. Podczas jednego treningu można spalić aż 500 kalorii. Pierwsze widoczne efekty w redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować po miesiącu regularnych treningów.
– większa świadomość własnego ciała. Dzięki zajęciom z wykwalifikowanym trenerem staje się ono bardziej rozciągnięte. Dodatkowym atutem będzie fakt poprawy kondycji fizycznej.
– brak monotonii. Każde zajęcia są inne dzięki różnym układom tanecznym przygotowanym wcześniej przez pracownika fitness klubu.
– oderwanie się od codzienności. Ćwiczenia fizyczne, odpowiednia muzyka i miłe towarzystwo pozwalają na przyjemny relaks i przyczyniają się do redukcji stresu.

Bez wątpienia zumba jest świetnym pomysłem na poprawę, jakości ciała i samopoczucia.