Wszyscy Ci, którzy przeżywali swoją młodość na szkolnym boisku, z pewnością wiedzą czym są piłkochwyty. To ochronne siatki rozstawione wokół niego. Są także często niedocenionym wyposażeniem boiska. Jakie są ich zadania i w jaki sposób są montowane?

1. Główne zadania
Piłkochwyty są wykonywane ze specjalnej siatki. Materiał, który zostaje użyty do ich produkcji musi być trwały i wytrzymały na rozciągnięcia, rozerwania, a także na zmienne warunki atmosferyczne. Ta ochronna siatka zabezpiecza teren boiska, a także ludzi, którzy znajdują się za bramką, zwłaszcza w sytuacji chybionego strzału. Dzięki temu, piłka posłusznie wraca na boisko i szybko pozwala wznowić grę lub powtórzyć ćwiczenie.

2. Montaż
Dzięki swoim funkcjom piłkochwyty są obowiązkowym wyposażeniem boisk i innych obiektów sportowych. Jak wygląda ich montaż? Aluminiowe słupy są wykonane z nierdzewnego materiału. Zostają „wbite” i zabetonowane w podłożu. Dzięki tulejom, w każdej chwili można je łatwo zdemontować. Siatka jest rozwieszana za pomocą haczyków i ją także można szybko zdjąć.