Jeśli chcemy zacząć coś robić, to oczywiste, że potrzebujemy odpowiednio silnej motywacji. Bez niej szybko zejdziemy z wcześniej obranej drogi. Tak samo jest z ćwiczeniami. Jak więc się do nich zmotywować?

Najlepiej robi nam się to, co przy okazji sprawia nam również przyjemność. Dlatego w motywacji do ćwiczeń pomoże nam wybranie odpowiedniej dyscypliny. Sport, który sam w sobie nas zainteresuje, sami zaczniemy z chęcią uprawiać. Nie musimy więc od razu wyruszać na siłownię, jeśli nie wyobrażamy sobie podnoszenia ciężarów. Zamiast tego zacznijmy od lżejszych dyscyplin. Dopiero później możemy próbować swoich sił w innych, nieco bardziej zaawansowanych sportach. Żaden z nich nie powinien jednak sprawiać nam zbyt wiele bólu.

Przyjemne uprawianie sportów jest wbrew pozorom całkowicie możliwe. Gdy tak będziemy działać, na pewno nie zniechęcimy się zbyt szybko do żadnej aktywności. To skutecznie zmotywuje nas do dalszego działania i poprawiania swoich wyników. Sport zawładnie naszym całym życiem.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.