Nie będę pisać o żadnym feminizmie, nierówności płci i innych tego typu sprawach. Wspomnę jedynie o fakcie, że różnica między mężczyznami i kobietami jest kolosalna. Nie bez powodu zwykło się mówić (za Johnem Grayem), że „kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa” – swoją drogą polecam tą książkę. Dzisiaj jest Dzień Kobiet, dlatego ja napiszę co to dla mnie oznacza być kobietą.

Kobiecość jest dla mnie czymś, czego się trzeba nauczyć, co trzeba przepracować. Podobnie sprawa się ma z seksapilem – nie chodzi w nim o czerwoną bieliznę czy duży biust, lecz o sposób poruszania się, mówienia, świadomość swoich atutów.
Co to znaczy dla mnie być kobietą?

Być kobietą to znaczy wiedzieć jakie są różnice między kobietami, a mężczyznami. Nie chcę powoływać się na stereotypy, jednak mnie samej lepiej jest wiedzieć, że np. mężczyźni mają naturalnie większy % mięśni w organizmie.
Być kobietą to znaczy troszczyć się o ognisko domowe – nie wcielać się w rolę domowej kury, tylko czasem coś dobrego upiec, ugotować (oczywiście dzieląc domowe obowiązki), wiedzieć jak przyjąć gości, zadbać o atmosferę w postaci nowych świeczek czy kadzidełek.
Być kobietą to znaczy dbać o siebie – o swoje ciało, higienę psychiczną, swoje zdrowie, włosy, skórę. Ubierać się niekoniecznie w stare dresy, lecz czasem również szpilkę i sukienkę wziąć pod lupę.
Być kobietą to znaczy być niezależną – mieć nawet na kilka h pracę, a już najlepiej taką, którą się kocha.
Być kobietą to znaczy mieć pasję – moją pasją jest bieganie długodystansowe, jazda rowerem, czytanie książek i tworzenie tego oto bloga. Mieć coś tylko i wyłącznie swojego!

To, co napisałam oczywiście może w takim samym stopniu dotyczyć mężczyzn, miałam po prostu chęć wyrazić swoje przemyślenia dotyczące swojej osoby i życia. Absolutnie, nie są to żadne kryteria, które trzeba w moim mniemaniu spełniać, by zasłużyć na miano kobiety. Nie. Wymieniłam Wam po prostu, że czuję się kobietą z prawdziwego zdarzenia, bo to, to i tamto. A co dla Was, Drogie Panie i Panowie oznacza być kobietą?

PS. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!